Szalone pragnienie – narkotyk do D&D


Szalone pragnienie

Szalone pragnienie, albo Streeaka Ssinssrigg w języku drowów, to narkotyk stworzony przez mroczne elfy. Wywołuje on u zażywającego niepowstrzymane pragnienie fizycznego kontaktu z drugą osobą. Efekt tego eliksiru utrzymuje się przez dłuższy czas. Jest on też dostępny jako maść, łatwiejsza do zastosowania w sytuacji, kiedy nie chce się, by ofiara o nim wiedziała.
Jeżeli stosujesz go świadomie, sam wybierasz cel pożądania (z reguły jest to Twój partner). Jeżeli dostajesz go nieświadomie, cel wybiera osoba, która ci to podała. Cel musi być znany wybierającemu – musi to być osoba, którą widział osobiście lub wróżąc. Musi też znać jej imię (i nazwę domu, jeśli to szlachcic).
Eliksir wywołuje niezwykle silne pożądanie. Jego zaspokojenie staje się jedną z najważniejszych potrzeb danej istoty, zaraz po oddychaniu i jedzeniu. Siła tego uczucia jest tak wielka, że przytłacza ono wszelkie inne myśli. Ofiara Streeaka Ssinssrigg szaleje na punkcie celu – dosłownie i w przenośni. Nie jest w stanie skupić się na niczym innym.
Jednym z najbardziej znanych użytkowników Streeaka Ssinssrigg był Ildibane Nasadra. Nie wiadomo jednak, czy to on jest twórcą. Krążące po Podmroku plotki głoszą, że do składników eliksiru należą jądra jaszczura wierzchowego i niewielkie fragmenty słynnego grzyba Araumycosa. Oczywiście, narkotyk nie byłby tak drogi, gdyby nie istniały jeszcze jakieś inne, tajemne składniki…

Rodzaj: połknięcie, Wola ST 20; kontakt, Wola ST 15.
Początkowy efekt: jak eliksir miłości, efekt pożądania
Drugorzędny efekt: sugestia, zachęcająca do dalszych kontaktów z drugą osobą; kara -2 do wszystkich testów, rzutów obronnych, ataku
Cena: 1000 sz
Efekty uboczne: jeśli zażyjesz więcej niż 1 dawkę w ciągu 24 h, obniża ci Rzt o 1k4 i Kon o 1k4
Uzależnienie: silne

Czas trwania: 1k6 dni w przypadku maści, 2k6 w przypadku eliksiru

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Polski, RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s