Zasady domowe do Book of Erotic Fantasy [3.5]


Te zasady domowe odnoszą się do dwóch podręczników wydanych na licencji OGL: Book of Unlawful Carnal Knowledge, a także bardziej znanego Book of Erotic Fantasy.

Zasada nr. 1
Nie ma dodatkowego atrybutu Appearance. Za wszystko odpowiada Charyzma. Mężczyźni niektórych ras (ludzie, orki, półorki, etc.) mogą użyć Siły, żeby zrobić wrażenie na kobietach.

Zasada nr. 2
Nie ma dodatkowej umiejętności – Perform [sexual techniques] w przypadku BoEF lub Sexual Prowess w przypadku Book of Unlawful Carnal Knowledge. Zamiast nich używamy social skills, najczęściej Dyplomacji, lub po prostu testu Charyzmy. Bard może wykorzystać umiejętność Występów (szczególnie taniec lub śpiew). W niektórych przypadkach (hint, hint) może zostać wykorzystana wartość danej umiejętności plus modyfikator z Charyzmy plus modyfikator z Kondycji.
Jeśli MG koniecznie chce, może użyć jednej z tych umiejętności, ale jest ona wtedy klasowa dla wszystkich klas postaci.

Zasada nr. 3
Stworzenie może wybrać jedną cechę (jeden atut z BoEF lub jeden trik z BotUCK lub jeden atut z BotUCK) na każde dwa punkty, o które jego Charyzma przekracza 10.

Zasada nr. 4
Atuty z BoEF ani BotUCK nie mogą zostać wybrane w sposób inny niż powyżej. Triki z BotUCK mogą zostać wybrane, ale nie więcej niż jeden raz każdy (tzn. jeśli masz np. Adaptive Lover jako cechę, nie możesz go wybrać jeszcze raz). Triki z BotUCK nie mają wymagania umiejętności, jeśli umiejętność owa nie istnieje w danej kampanii.

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Polski, RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s