Alter ego I – Deus Ex


A/N: Alter ego z sesji osadzonej w uniwersum Deus Ex, gdzie JC Denton stał się niesławnym mordercą.

Katerina

Portret mniej więcej: http://www.deusex.pl/photogallery.php?photo_id=102

Ciemnowłosa kobieta o stalowoszarych oczach. Ubiera się w wygodne ciemne ubrania, najczęściej ciemnoniebieskie lub czarne. Nie lubi nosić płaszczy, uważa, że przeszkadzają. Nosi wysokie czarne buty. Na oko ma jakieś dwadzieścia lat.
Na drugi rzut oka widać, że nie całe jej ciało jest normalne. Obydwie nogi zostały zastąpione przez metalowe mechanizmy – kiepskie pierwowzory takich nanowszczepów, jakie później otrzymali niesławny JC Denton, zwany „Beast”, oraz jego brat Paul. Kiedy się dokładniej przyjrzeć, widać również niewielkie wszczepy w małżowinach obydwu uszu. Wszystkie te mechanizmy nie zapewniają jej jednak nadludzkich mocy – jedynie umożliwiają funkcjonowanie na poziomie „normalnych” ludzi.

Katerina mówi znakomicie po angielsku, jednak z wyraźnym słowiańskim akcentem. Wyemigrowała ze swojej ojczyzny zaraz po osiągnięciu dojrzałości. Niewiele mówi o swojej przeszłości, można jednak wywnioskować, że oboje jej rodzice zachorowali na Szarą Śmierć [Gray Death]. Jakimś cudem choroba przeniosła się na nią i urodziła się więc niesprawna. Rodzice ciężko pracowali póki jeszcze mogli i zdobyli dla niej na czarnym rynku pierwowzory nanowszczepów. Ojciec Kateriny popadł w paranoję i nie wiadomo, czy jeszcze żyje. Katerina przesyła matce zarobione w Stanach pieniądze, mając nadzieję, że to da jej możliwość wyleczenia.

Katerina pracuje w NY jako wolny strzelec. Ma nadzieję zarobić dość, by było ją stać na Ambrozję (dla siebie – w jej ciele wciąż powoli rozwija się choroba – i dla matki). Dziewczyna nie lubi policji ani bandziorów z NSF i nie stoi po niczyjej stronie. Gdyby miała wybierać, stanęłaby u boku tych, którzy dadzą jej największe szanse na zdobycie lekarstw.

Katerina nosi za paskiem pistolet, a na plecach kuszę ze strzałkami obezwładniającymi. Najchętniej atakuje z zaskoczenia. Porusza się najczęściej schylona lub w kucki, skryta w cieniach. Nawet podczas rozmowy uważnie wypatruje wrogów. Cóż … życie wolnego strzelca nie jest łatwe.

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Eseje, Polski, RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s