Dom Yauntyrr rusza!


Próby stworzenia strony poświęconej wyłącznie mrocznym elfom w dużej mierze kończyły się fiaskiem. Już powstałe witryny zawierają zwykle informacje przedrukowywane z jednej strony na drugą, często już nieaktualne a niekiedy wręcz błędne, chociaż ciężko posądzić dane osoby o celowe wprowadzenie zamieszania.

Ta miałkość sprawia jednak, że zwykły gracz posługuje się hasłami takimi jak Lolth wprost z Wikipedii. Na początek jest to zawsze coś, ale potem łapiemy się na tym, że to trochę za mało, by móc prowadzić wyraziste kampanie bez potrzeby zaopatrywania się w drogie podręczniki czy książki, które – jeśli brać pod uwagę ostatnią edycję – nie grzeszyły polskimi tłumaczeniami. Stąd też powstał pomysł Domu Yauntyrr.

[…]

Abstrahując od tego, nie poddałem się i w końcu, dzięki pomocy redakcji portalu GameExe , od czwartku wystartował DY. Jest to strona poświęcona mrocznym elfom w całości, więc nie bedę się ograniczał do wąskiego pojmowania drowów jako fanatyków oddanych Lolth, którzy biegną do boju i zawsze ponoszą porażki. Plany są ambitne, ale od czegoś trzeba zacząć. Na początek więc opisy trech miast, jednego bóstwa i istot znanych jako Quth-maren. Kolejne aktualizacje ostatecznie podzielą zawartość strony wedle takich kategorii jak m.in miasta, zwyczaje, bóstwa, ekwipunek czy historia.

 

Strona jest już dostępna pod tym adresem . Chętnych do współtworzenia tego miejsca zapraszam do kontaktu ze mną. Wszak jedyne takie miejsce w internecie powinno być czymś, co przyniesie nam powód do dumy. A jej pomysłodawcy łaskę Lolth kiedyś, kiedy przyjdzie stanąć przed jej obliczem…

 

Tak pisze Courun Yauntyrr na swoim blogu na Polterze. Mogę z czystym sumieniem polecić stronkę i powiedzieć, że mam nadzieję, że uda mi się dogadać z autorem tej długo wyczekiwanej przeze mnie strony w kwestii współpracy.

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Link, Polski, RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s