Następne pokolenie – 1400 DR – cz. I


Aravilar Moonflower
Wygląd i osobowość
Aravilar ma bursztynowe oczy, takie same jak jego ojciec. Na swoje szczęście, nie odziedziczył błękitno-złotych tęczówek Moonflowerów. Ma czarne włosy do ramion, tylko odrobinę bardziej proste niż u przyrodniego rodzeństwa, a także nieskazitelną cerę. Fakt, że dość mało przypomina którekolwiek z rodziców, pozwolił mu jak dotąd przetrwać.
Aravilar, mimo swojej tajemniczości, ma dobre serce. Ukrywa swoją tożsamość nie dlatego, że wie, kim jest, ale z powodu niejasnych przeczuć. Nie pamięta żadnego z rodziców i nie zna ich imion. Nie zna też nikogo, kto mógłby mu wyjawić prawdę. W najśmielszych snach nie przeszłoby mu przez głowę, że jest pierwszy w kolejce do tronu Evermeet w razie śmierci królowej Amlauril.
Na razie chłopak wciąż się ukrywa i żyje z dowcipów robionych innym, a także kradzieży. Jest jednak na tyle charyzmatyczny, że chciałby kiedyś wyjść z cienia. Wziął sobie do serca nauki mentorów i wie, że oznaczałoby to dla niego kłopoty, nie ma jednak pojęcia, jak duże.
Aravilar nie ma świadomości, że gdzieś tam poszukuje go cały klan jego matki, ani że jego ojciec mieszka w Waterdeep. Nie wie też, że na całym Faerunie jedynie cztery osoby wiedzą o jego istnieniu, w tym Lamruil i Bran. Jego ojciec i przyrodnie rodzeństwo (zarówno Arilyn, jak i Azariah) nie wiedzą o jego istnieniu. A chłopak z kolei nie wie, że jego matka nie żyje. Nie wie też, że znacznie więcej osób chciałoby jego śmierci. Byłby to dlań ogromny szok.

Historia
Aravilar Moonflower urodził się ok. 1320 RD na kontynencie jako syn księżniczki Amnestrii i jej narzeczonego Elaitha Craulnobera, kilka miesięcy po tym, jak jego ojciec opuścił wyspę. Przy jego narodzinach obecny był tylko Bran Skorlsun, ludzki tropiciel i przyjaciel Amnestrii.
Chłopiec został w najściślejszej tajemnicy oddany na wychowanie bliżej nieznanej elfce. Kobieta ta zmarła niedługo później – nie jest jasne, czy z przyczyn naturalnych, czy też nie – tak więc Aravilar jej nie pamięta. Nie wiadomo nawet, czy to imię nadała mu mamka, czy jego prawdziwa rodzicielka.
Elfi chłopak wychowywał się więc pod opieką różnych mentorów, z których każdy kładł wielki nacisk na to, by pozostawał on w ukryciu. Żaden nie powiedział mu, dlaczego jest to takie ważne, ponieważ najpewniej sami tego nie wiedzieli.
Około 1400 RD Aravilar dorósł już na tyle, by podejmować całkowicie własne decyzje. Osiem dekad spędzonych w ukryciu ukształtowało jego charakter, ale to mu nie wystarcza. Chce poznać więcej Faerunu, niż silnie strzeżony zakątek, w którym upłynęło całe jego życie.

Aravilar: elf księżycowy Łtr 3/Zak 6/arcane trickster 3, SW 12, średni humanoid (elf), KW 3k8+3 plus 6k4+6 plus 3k4+3, pw , Init +4, Szyb 9 m; KP 24 dotyk 18 nieprzygotowany 24; atak +8/+3 wręcz (mistrzowski miecz długi, 1k8+1/19-20/x2) lub +11 dystansowy (refleksyjny (+1) łuk długi +1, 1k8+2/x3/33 m); SA ukradkowy atak +3k6, uchylanie, nieświadomy unik (premia ze Zr do KP), chowaniec (jastrząb); ranged legerdemain 1/dzień, impromptu sneak attack +1k6; SC cechy elfa, Char ND, MRO Wytrw +6 Ref +13 Wola +10; S 12 Zr 18 Kon 12 Int 14 Rzt 10 Cha 15.
Umiejętności i atuty: Blefowanie +17, Dyplomacja +21, Stosowanie magicznych urządzeń +8, Otwieranie zamków +12, Kradzież kieszonkowa +11, Upadanie +12, Wyzwalanie się +11, Odczytywanie zapisów +9, Unieszkodliwianie urządzeń +9, Wiedza (tajemna) +8, Przebieranie +17 (+19 rola), Wyczucie pobudek +9; Magiczne wyszkolenie [PGtF], Uniki, Wyciszenie czaru, Unieruchomienie czaru, Bieg
Czary zaklinacza na dzień: 9/7/7/6/4, ST 12 + poziom czaru, poziom rzucającego 9. 0 – dłoń maga, raca, oszołomienie, naprawa, kuglarstwo, tańczące światła, widmowy odgłos, wykrycie magii; 1 – tłuszcz, hipnoza, zauroczenie osoby, magiczny pocisk, tarcza; 2 – skrzący pył, ohydny śmiech Tashy, niewidzialność, pirotechnika; 3 – ognista strzała, niewykrywalność, sugestia; 4 – widmowy zabójca.
Ekwipunek: koszulka kolcza z mithrilu twilight +2, długi łuk refleksyjny (+1) +1, mistrzowski długi miecz, płaszcz odporności +1, pierścień ochrony +1, amulet naturalnego pancerza +1, buty elfów, eliksir leczenia lekkich ran, 35 sz.
Region: Evermeet
Języki: wspólny, elfi, chondathski, illuskański

Taktyka: Aravilar stara się unikać walki. Zaatakowany, odwraca uwagę przeciwników (widmowym odgłosem, racą, pirotechniką…) i biegnie ile sił w nogach, próbując skryć się w tłumie. Doścignięty, stara się odwieść wrogów od atakowania, rzucając sugestię, zauroczenie osoby czy hipnozę. Zmuszony do starcia, używa krzyku i widmowego zabójcy, a także ognistej strzały.
Wskazówka: „Jestem Aravilar. Jakie sztuczki chcielibyście zobaczyć? Potrafię ich wiele…”

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Eseje, Link, Polski, RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s