Następne pokolenie – 1400 DR – cz. II


Azariah Craulnober
Wygląd i osobowość
Azariah wygląd odziedziczyła po matce – ma więc kręcone złote loki opadające na ramiona, a także jasną, alabastrową cerę. Po ojcu ma jedynie bursztynowe oczy. Ubiera się podobnie, jak on – w wyszukane tuniki lamowane srebrem i bryczesy.
Azariah jest dzika i niezależna, jednak jej nauczyciele próbują ją trochę okiełznać. Przywykła do tego, że jest otoczona szacunkiem, jako dziedzic i właściciel księżycowej klingi, ale sama nie respektuje prawie nikogo – wyjątkiem jest tu, oczywiście, królowa Amlauril, a także jej własny ojciec, Elaith.
Młoda elfka nie pamięta zupełnie matki, a w jej otoczeniu nie wspomina się o niej. Dziewczyna jest blisko związana ze swoimi nauczycielami – a więc Arilyn Moonblade i Danilo Thannem.
Często jednak porzuca ich towarzystwo na rzecz samotnych i niebezpiecznych wycieczek po Evermeet. Na swoje szczęście, nie próbowała jeszcze zapuścić się na kontynent – choć jest to jej wielkie marzenie. Chciałaby poszukiwać przygód i zdobyć równie wielkie bogactwo i sławę, co jej ojciec.
Azariah pozostaje w większości nieświadoma prawdziwych czynów swojego ojca. Dobrze zna jego przezwisko, ale przypisuje je jego zręczności i przenikliwemu spojrzeniu, a nie złu. Podobnie nie wie o jego przeszłości, w tym zaręczynach z księżniczką Amnestrią. Tym bardziej nie ma pojęcia o tym, że gdzieś na Torilu żyje jej przyrodni brat.

Historia
Azariah Craulnober urodziła się na przełomie 1361 i 1362 RD jako jedyne znane dziecko Elaitha zwanego Wężem. Jej matka, złota elfka, była jedną z jego licznych kochanek. Nazywała się Kalia Dawnstar i była miejscową pieśniarką, ale niewielu pamięta jej imię. Ponieważ partnerka Elaitha zmarła przy porodzie, księżycowy elf zaaranżował dla niemowlęcia opiekę Pięknego Ludu w Waterdeep. Jedną z niewielu osób, jakim pozwolono odwiedzać dziecko, był Danilo Thann.
„Wąż” omal nie został zabity w 1363 RD, gdy jego córka była dopiero maleńkim dzieckiem. To myśl o niej sprawiła, że księżycowa klinga uleczyła go z ran odniesionych podczas starcia z Rycerzami Tarczy. Elaith od tamtej pory przechowywał ostrze, by móc przekazać je Azariah.
Krótko potem dziewczynka została, dla jej własnego bezpieczeństwa, odesłana na Evermeet. Wychowywała się tam w pałacu królewskim w Leuthilspar, jak przystało na dziedziczkę księżycowego ostrza.
W 1371 RD, po ataku na Evermeet, królowa Amlauril odesłała ją z powrotem na kontynent, do ojca mieszkającego w Waterdeep. Nie wiadomo jednak, czy pozostała tam na stałe.
Kiedy tylko dorosła na tyle, by móc utrzymać miecz, jej szkoleniem zajęła się Arilyn Moonblade. Oczywiście, w tym zadaniu towarzyszył jej mąż. Czasami odwiedzał Azariah również jej ojciec, Elaith Craulnober. Tak więc jej życie do czasów obecnych, czyli początku kolejnego wieku, upływało dość spokojnie.

Azariah: kobieta elf słoneczny Łtr 3/Wjk 10, SW 13, średni humanoid (elf), KW 3k6+6 plus 10k10+20, pw 85, Init +8, Szyb 9 m; KP 26 dotyk 17 nieprzygotowana 26; atak +16/+11 wręcz (Księżycowe Ostrze, 1k8+7/17-20/x2), SA ukradkowy atak +2k6, uchylanie, nieświadomy unik (premia ze Zr do KP); SC cechy elfa; Char CD, MRO Wytrw +10 Ref +9 Wola +5, S 14 Zr 18 Kon 14 Int 12 Rzt 11 Cha 12.
Umiejętności i atuty: Dyplomacja +19, Blefowanie +17, Szacowanie +17, Upadanie +20, Stosowanie magicznych urządzeń +17, Ukrywanie +8; Obeznanie z magią [PGtF], Żelazna wola, Uniki, Ruchliwość, Atak z doskoku; Potężny atak, Zogniskowanie broni (miecz długi), Specjalizacja w broni (miecz długi), Poprawione trafienie krytyczne (miecz długi), Rozszczepienie, Poprawiona inicjatywa
Ekwipunek: elfia kolczuga +4, pierścień ochrony +2, amulet naturalnego pancerza +1, płaszcz elfów, buty elfów, eliksir przyspieszenia, 2 eliksiry leczenia lekkich ran; księżycowe ostrze Craulnober (miecz długi +2 ciężki [Mag])
Region: Evermeet
Języki: wspólny, elfi, illuskański

Taktyka: Azariah walczy mieczem długim dwiema rękami, podobnie jak przed nią Amnestria Moonflower czy jej córka Arilyn Moonblade. Polega głównie na swojej szybkości i ruchliwości, unikając ataków przeciwnika.
Wskazówka: „Jestem Azariah, dziedzic księżycowego ostrza Craulnoberów. Czy przybyłeś może z kontynentu?”

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Eseje, Polski, RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s