Następne pokolenie – 1400 DR – cz. III


Kael
Wygląd i osobowość
Kael wygląda bardziej na półdrowa niż na półczarta. Ma szkarłatne oczy swojego ojca, a także popielatą skórę i białe włosy. Po Pharaunie odziedziczył również uśmiech. Jest bardzo przystojny. Jego demoniczne dziedzictwo jest prawie niewidoczne, zwłaszcza w pełnym rynsztunku.
Wychowany przez anioły syn Aliiszy dzieli z nimi surowy kodeks moralny. Służy Tormowi z niezachwianym oddaniem. Został paladynem w bardzo młodym wieku, można przypuszczać więc, że jest bardziej rozwinięty niż jego rówieśnicy z Torilu. Być może wpływ na to miało dzieciństwo w Domu Trójcy.
Półdrow jest wierny swojemu mentorowi z dzieciństwa. Mimo, iż poznał matkę po raz pierwszy dopiero jako nastolatek, jego synowskie uczucia wcale nie umarły. Wydaje się również, że Aliisza szczerze go kocha, a przynajmniej dba o niego i martwi się. Kael akceptuje ją jak najbardziej, jednak nie pozwala, aby jej nastawienie wpłynęło na jego własne zasady postępowania.
Wiadomo jednak, że Kael i Kaanyr Vhok się nie znoszą – czy to z powodu diametralnie odmiennego spojrzenia na świat, czy z powodu pochodzenia chłopaka. Nie wiadomo, czy paladyn tęskni za ojcem, którego nigdy nie poznał – Pharaun Mizzrym był wszak drowem… Pewne jest, że raczej będzie unikał jego ojczyzny, a także szlachetnego domu Mizzrym.
Plotki mówią, że jego matka Aliisza oddała za Kaela życie. Jeśli to prawda, paladyn na pewno będzie chciał się zemścić. Jeśli jednak nie miało to miejsca, być może alu-demon i jej syn znajdą sobie miejsce w Twierdzy Piekielna Brama…

Historia
Kael urodził się w Domu Trójcy, kiedy była tam uwięziona jego matka Aliisza. Alu pozostawała w dużej mierze nieświadoma tego (wiedziała tylko, że ma syna). Chłopca wychowywał jeden z miejscowych aniołów. Nasiąknął więc atmosferą i przekonaniami tego miejsca, mimo swojego pochodzenia. Został rycerzem poświęconym Tormowi.
Kiedy Aliisza została uwolniona, okazało się, że czas płynął odmiennie dla niej i dla jej syna. Umknęło jej całe dzieciństwo chłopca, ponieważ upłynęło 12 lat. Tak więc Kael w 1385 DR jest dopiero nastolatkiem, ale niezwykle rozwiniętym.
Przez następne lata Kael podróżował razem z matką. Przez pewien czas towarzyszył im kapłan Cyrica Zasian Menz (plotki głoszą, że w jego ciele ukrywał się przez pewien czas Pharaun, ojciec Kaela), a także Kaanyr Vhok, kochanek Aliiszy. Dalsze losy zarówno pół-czarta, jak i jego matki nie są znane. Szepcze się jednak, że stał się przyczyną śmierci obojga rodziców…

Kael: mężczyzna pół-drow pół-czart Pal12 Torma, SW 15, średni przybysz, KW 12k10+36, pw 96, Szyb 6 m, latanie 4,5 m (przeciętna); Init +3, KP 29 dotyk 16 nieprzygotowany 26; atak +18/+13/+8 wręcz (wielki miecz +3 2k6+7/18-20/x2), lub +15 wręcz (ugryzienie 1k6+3) lub +10 wręcz (2 pazury 1k4+3); SA wykrycie zła, nakładanie rąk, aura odwagi, ugodzenie zła (atak +4 obrażenia +12), odegnanie nieumarłego 7/dzień, usunięcie choroby 4/tydzień; ugodzenie dobra; SC cechy pół-drowa, cechy pół-czarta, objawione zdrowie, Char PD, MRO Wytrw +16 Ref +12 Wola +12; S 16 Zr 16 Kon 16 Int 16 Rzt 14 Cha 19.
Umiejętności i atuty: Dyplomacja +23, Koncentracja +18, Leczenie +17, Wiedza (religia) +18, Blefowanie +11; Uniki, Ruchliwość, Zogniskowanie broni (wielki miecz), Poprawione trafienie krytyczne (wielki miecz), Consecrate Spell-like ability [BoED]
Czary paladyna na dzień: 2/2/1, ST 12 + poziom czaru, poziom rzucającego 6. 1 – boskie względy, błogosławieństwo; 2 – niewykrywalny charakter, usunięcie paraliżu; 3 – leczenie średnich ran.
Zdolności czaropodobne: 3/dzień – ciemność, trucizna, przeklęta aura; 1/dzień – profanacja, przeklęta plaga, zakażenie, bluźnierstwo, przeklęcie
Ekwipunek: mithrilowa pełna zbroja płytowa +5, wielki miecz +3, pierścień ochrony +1, płaszcz elfów odporności +1, 3 eliksiry leczenia lekkich ran.
Region: Silverymoon
Języki: wspólny, elfi, illuskański, chondathski, otchłanny, niebiański

Taktyka: Kael walczy wielkim mieczem. Jego styl walki nie różni się zbytnio od tego, jaki prezentuje większość świętych rycerzy i paladynów na wszystkich planach.
Wskazówka: „Jestem Kael, syn Aliiszy i rycerz Torma.”

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Eseje, Polski, RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s