Następne pokolenie – 1400 DR – cz. IV


Azoun V
Wygląd i osobowość
Młody król Cormyru ma szlachecką twarz i bez trudu można w nim rozpoznać potomka założyciela dynastii Obarskyrów, Faerlthanna. Ma ciemne włosy, a ze strony matki odziedziczył niebieskie oczy. Mówi się, że posturą i sposobem bycia przypomina trochę poprzedniego Azouna, swojego dziadka.
Azoun, piąty już król tego imienia, nie musi jednak walczyć aż tyle, co przywódca krucjaty przeciw Tuiganom. Jest więc szczuplejszy i mniej przyzwyczajony do ciężkiej zbroi. Przez lata spędzone na królewskim zamku przywykł do wygód, co najwyżej fechtując się co jakiś czas z rozlicznymi szlachcicami. Nie można mu jednak odmówić waleczności – w młodości ćwiczył z Purpurowymi Smokami i Wojennymi Czarodziejami.
Nowy władca szanuje swoich poddanych i niejednokrotnie podejmował już wysiłki, by lepiej ich zrozumieć i stać się im bliższy. Mówi się, że nawet bardziej ceni sobie pospólstwo, niż starą szlachtę krainy. Na dworze szepcze się, że planuje mu dać wiele przywilejów. Na razie jednak Azoun musi się skupić na utrzymaniu dobrych stosunków z sąsiadami – Netheril na północy, Dolinami i Myth Drannor na wschodzie i Sembią na południowym zachodzie.
Młody król szuka też sobie towarzyszki życia. Jego ciotka i opiekunka, Alusair Nacacia Obarskyr, zwana Stalową Księżniczką Cormyru, niejednokrotnie go do tego namawiała. W królewskim pałacu w Suzail szepcze się, że Azoun ma na oku Nalarę Marliir – córkę marszałka Cormyru, Daunetha, który odznaczył się podczas wojny z Nalavarauthatoryl Diabelską Smoczycą.

Historia
Azoun, piąty tego imienia, jest dzieckiem gwałtownej miłości, która rozpaliła się w samym środku wojny z Diabelską Smoczycą i kryzysu pod koniec rządów Azouna IV. Jego matką była królewna Tanalasta, starsza córka króla, a ojcem jej ukochany – poślubiony w tajemnicy – Rowan Cormaeril, jedyny członek tego rodu lojalny koronie.
Mały książę wychował się jednak, nie znając żadnego z rodziców. Matka umarła przy porodzie (na początku Kythorn 1371 RD), a ojciec został zamieniony w gaznetha. Jako jedyny z tych stworów uniknął śmierci, udając się na własnoręcznie sobie narzucone wygnanie. Ślad po Rowanie Cormaerilu zaginął wkrótce potem.
W 1372 RD Azoun V był jeszcze niemowlęciem. Władzę za niego sprawowała więc ciotka, Alusair, Stalowa Regentka, i babka – Filfaeril Selzair Obarskyr, wdowa po poprzednim królu.
Kiedy młody król osiągnął dojrzałość w 1384 RD, od razu było wiadomo, jakie ma cele. Niestety, szlachta ostro się sprzeciwiła wprowadzeniu sądów dla pospólstwa. Nowy władca przysiągł jednak, że kiedyś wprowadzi swoje plany w życie.

Azoun: mężczyzna człowiek Ary2/Wjk6, SW 8, średni humanoid, KW 2k8+2 plus 6k10+6, pw 66, Init +1, Szyb 6 m, KP 21 dotyk 12 nieprzygotowany 20; atak +12/+8 wręcz (rapier +1 1k6+4/18-20/x2); Char PD, MRO Wytrw +6 Ref +5 Wola +7; S 16 Zr 12 Kon 12 Int 16 Rzt 10 Cha 14.
Umiejętności i atuty: Dyplomacja +17, Blefowanie +13, Zbieranie informacji +13, Zastraszanie +15, Wyczucie pobudek +13, Upadanie +6, Wiedza (szlachta i władcy) +13; Zogniskowanie broni (rapier), Specjalizacja w broni (rapier), Potężny atak, Rozpłatanie; Wyspecjalizowanie, Błyskawiczny refleks, Dyscyplina [PGtF]
Ekwipunek: zbroja półpłytowa +2, rapier +1, pierścień ochrony +1, eliksir leczenia średnich ran, 30 sz w klejnotach; królewski cormyrski sygnet
Region: Cormyr
Języki: wspólny, chondathski, elfi, damarski, turmski

Taktyka: Azoun walczy rapierem, którym znakomicie się fechtuje. Z czasów młodości, kiedy więcej bywał na polu bitwy, została mu zbroja półpłytowa. Tak naprawdę na co dzień pozostawia walkę swoim ochroniarzom.
Wskazówka: „Jestem Azoun V, król Cormyru, Leśnego Królestwa!”

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Eseje, Polski, RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s