Następne pokolenie – 1400 DR – cz. V


Azalar Falconhand
Wygląd i osobowość
Azalar jest bardzo wysoki (ma ponad 1,8 m). Po ojcu odziedziczył również potężną budowę. Ma srebrne włosy swojej matki, związane w długi gruby warkocz. Dziedzictwo fey ujawnia się w zaostrzonych czubkach uszu, migdałowych oczach, a także małych rogach ukrytych pod grzywką.
Młody tropiciel uwielbia włóczyć się po lasach w Dolinie Cienia. Choć od dawna jest władcą tej doliny, woli pozostawiać podejmowanie decyzji innym. Najchętniej spędza czas razem z stworzeniami fey. Być może przyczyną tego jest jego dziedzictwo.
Wydaje się jednak, że jest równie chętny do poszukiwania przygód, co jego rodzice. Rycerze Myth Drannor co prawda już nie istnieją, ale w okolicach Doliny Cienia wciąż wiele się dzieje. Powrót Miasta Pieśni rozwiązał tylko niektóre problemy… a skoro już o nim mowa, to jest bardzo możliwe, że Azalar jako lord doliny połączy się sojuszem z Ilsevele Miritar, Coronalem odrodzonego Myth Drannor.

Historia
Azalar jest synem Dove Falconhand, jednej z Siedmiu Sióstr, i Florina Falconhand, jednego z Rycerzy Myth Drannor. Jego narodziny były efektem interwencji Mielikki, która rozkazała jego ojcu ożenić się z Dove i począć dziecko (za zgodą Mystry). Jego natura pochodzi od paru fey przodków ze strony obojga rodziców, którzy wiele pokoleń później dali właśnie fey-tknięte dziecko.
Wychowywał się w najściślejszej tajemnicy na Evermeet, podobnie jak Maura Silverhand. Jako tropiciel i istota baśniowa był mile widziany przez elfy.
Miał 16 lat, kiedy Zhentarimowie najechali Dolinę Cienia w 1385 RD. Był wtedy od krótkiego czasu lordem doliny. Podczas swoich rządów skupiał się głównie na utrzymaniu kontaktów z fey z Żywego Lasu (starożytna nazwa Doliny Cienia). Od 15 lat nosi nosi naszyjnik Ashaby i przez ten czas liczba przybyszów z Faerie w dolinie zwiększyła się bardzo znacznie.

Azalar: mężczyzna fey-tknięty [FF] Trp10, SW 11, średni fey, KW 10k10, pw 46, Init +4, Szyb 9 m; KP 16 dotyk 11 nieprzygotowany 16; Atak +13/+8 wręcz (długi miecz +2, 1k8+5/19-20) i +13/+8 (krótki miecz +2 1k6+3/19-20) lub +7/+2 dystansowy (refleksyjny łuk długi 1d8+3/x3); SA styl walki (dwie bronie), ulubiony wróg (Zhentarim +6, magiczne bestie +2, wynaturzenia +2), więź z dziczą, zwierzęcy towarzysz, leśny krok, wprawny tropiciel, uchylanie; SC niepodatność na efekty wpływające na umysł, dzika empatia +9 (+5 magiczne bestie); Char ND, MRO Wytrw +7 Ref +7 Wola +5; S 16 Zr 10 Kon 11 Int 10 Rzt 14 Cha 14.
Umiejętności i atuty: Koncentracja +10, Postępowanie ze zwierzętami +8, Ukrywanie +9, Skakanie +8, Wiedza (natura) +5, Nasłuchiwanie +9, Ciche poruszanie +9, Jeździectwo +7, Przeszukiwanie +5, Zauważanie +9, Przetrwanie +7, Dyplomacja +15; Czujność, Poprawiona inicjatywa, Skradanie; Krzepa, Walka dwiema broniami, Poprawiona walka dwiema broniami, Tropienie,
Zdolności czaropodobne 1/dzień: zauroczenie osoby (ST 13)
Czary tropiciela na dzień 2/2, ST 12 + poziom czaru, poziom rzucającego 3. 1 – odporność żywiołowa, długi krok; 2 – leczenie lekkich ran, uśpienie.
Ekwipunek: koszulka kolcza z mithrilu +1, długi miecz +2, krótki miecz +2, pierścień ochrony +1; refleksyjny łuk długi [+3], 40 strzał.
Region: Doliny
Języki: chondathski, wspólny, leśny

[Nota: Statystyki wg. fanowskiej erraty do Shadowdale: Scouring of the Land.]

Taktyka: Azalar walczy dwiema broniami. Polega tu głównie na fizycznej sile i na swojej zbroi. Niestety, nie odziedziczył po fey przodkach nadzwyczajnej zręczności.
Wskazówka: „Jestem Azalar Falconhand, władca Doliny Cienia. Jak mogę wam pomóc?”

Dodaj komentarz

Filed under Eseje, Polski, RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s