Następne pokolenie – 1400 DR – cz. VI


Ashemmon
Wygląd i osobowość
Ashemmon jest złotowłosym półelfem, w którego rysach można bez trudu dostrzec podobieństwo do dwojga najsłynniejszych Zhentarimów z Mrocznej Twierdzy – Ashemmi i Sememmona. Jest tak wysoki, jak ojciec, jednakże ubiera się w dużo jaśniejsze szaty i nie wywiera tak ponurego wrażenia. Jego strój przypomina ubiór większości mieszkańców Rhymanthiin – jest więc archaiczny i bez wątpienia elfi.
Ashemmon jest równie sprytny, co ojciec. Z niemal równą łatwością potrafi oszukiwać otoczenie, by osiągnąć swoje cele – z tą różnicą, że jemu nie chodzi o mroczne intrygi. Młodemu półelfowi bardziej zależy na wiedzy i magii, uzyskiwanych w pokojowy sposób.
Wydaje się, że na jego osobowość wpłynęło nie tyle dziedzictwo, ile miasto jego życia – Rhymanthiin. Mieszkańcy Miyeritaru przed tysiącleciami żyli w ten sam sposób, co obecnie. A przybysze, którzy zamieszkali w Mieście Nadziei, przejęli ich sposób życia.
Ashemmon jest bliskim przyjacielem Krehlana Arunsuna, obecnego Czarnokija. Wydaje się, że żadna z rodzin nie ma nic przeciwko temu – zwłaszcza, że pochodzenie półelfa nie jest żadną tajemnicą, zważywszy na jego nazwisko. Być może Sememmon uznał, że jego syn będzie lepiej traktowany w otoczeniu dziecka Wybrańców Mystry… a może to sam Ashemmon podjął taką decyzję, nie chcąc dźwigać ciężaru przeszłości.

Historia
Ashemmon jest synem Ashemmi i Sememmona, niegdyś z Mrocznej Twierdzy. Jego rodzice brali udział w niejednej mrocznej intrydze Zhentarimów. Coś się jednak odmieniło, skoro w 1374 RD oboje byli członkami kręgu podczas wznoszenia Rhymanthiin – i co więcej, zamieszkali w odbudowanym Mieście Nadziei.
Właśnie tam urodził się Ashemmon, siedem miesięcy po tym, jak Laeral Silverhand Arunsun urodziła bliźniaki swego zmarłego męża. Z racji bardzo zbliżonego wieku, Krehlan i Ashemmon byli towarzyszami zabaw. Przyjaźń zawarta w dzieciństwie przetrwała do dzisiaj. Zaklinacz z Rhymanthiin jest częstym gościem w Wieży Czarnokija.

Ashemmon: mężczyzna półelf księżycowy Zak 3/Czar 10, SW 13, średni humanoid, KW 13k4+26, pw 52, Init +6, Szyb 9 m; KP 20 dotyk 15 nieprzygotowany 18; atak +6/+1 wręcz (drąg, 1k6/x2); SA chowaniec (sowa); SC cechy półelfa; Char PN, MRO Wytrw +7 Ref +6 Wola +12; S 11 Zr 14 Kon 14 Int 18 Rzt 12 Cha 14.
Umiejętności i atuty: Czarostwo +20, Wiedza (tajemna) +20, Koncentracja +18, Zastraszanie +18, Dyplomacja +12, Blefowanie +10; Siła ducha [PGtF], Uniki, Ruchliwość, Poprawiona inicjatywa, Przenikanie czaru; Zapisanie zwoju, Podniesienie czaru, Mistrzostwo w czarach (4 czary)
Czary zaklinacza na dzień: 6/5, ST 12 + poziom czaru, poziom rzucającego 3. 0 – widmowy odgłos, raca, oszołomienie, odporność, promień mrozu; 1 – magiczny pocisk, zauroczenie osoby, szybki odwrót.
Czary czarodzieja na dzień: 4/5/5/4/4/2, ST 14 + poziom czaru, poziom rzucającego 10.
Ekwipunek: karwasze pancerza +5, pierścień ochrony +2, amulet naturalnego pancerza +1; drąg
Region: Silverymoon
Języki: wspólny, elfi, illuskański, chondathski, leśny, orkowy, krasnoludzki

Taktyka: Ashemmon studiował księgi czarów swojego ojca, z których korzysta też jego matka Ashemmi. Ma więc bardzo szeroki wybór zaklęć czarodzieja. Wydaje się jednak, że bardziej dąży do wiedzy i dyplomacji, niż otwartej walki.
Wskazówka: „Jestem Ashemmon z Rhymanthiin. Tak, jestem jego najjaśniejszą gwiazdą…”

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Eseje, Polski, RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s