Następne pokolenie – 1400 DR – cz. VII


Krehlan Arunsun
Wygląd i osobowość
Krehlan ma srebrne włosy od urodzenia. Z twarzy bardziej przypomina matkę niż ojca. Nosi wspaniałe szaty, jak przystało na dziecko dwojga Wybrańców Mystry i znamienitych mieszkańców Waterdeep. W dłoni trzyma legendarny czarny kij – jedyne, oprócz nazwiska, dziedzictwo ojca.
Laeral Silverhand uważała, że chłopak odziedziczył temperament swego ojca. Jego prawdziwa natura jednak jest znacznie bardziej zbliżona do jej własnej. Krehlan jest bardzo przywiązany do swojej siostry bliźniaczki, a także do matki. Jego najwierniejszym przyjacielem jest Ashemmon z Rhymanthiin. Ponieważ obaj są czarodziejami, często odwiedzają się nawzajem pomimo dzielących ich kilometrów.
Krehlan obecnie przypomina zarówno ojca, jak i Tsarrę z zachowania – a przyczyną tego jest elfia kiira, przechowująca wspomnienia obojga, a także trzeciego Blackstaffa. Zachował jednak wystarczająco wiele własnej osobowości, by nie być tylko ich klonem.
Jest bardzo zdecydowany. Najbardziej ceni sobie dobro swojej rodziny, a w drugim rzędzie miasta, w którym wznosi się Wieża Czarnokija. Potrafi podjąć nawet niepopularne działania, byle tylko przyniosły one pozytywne rezultaty. Nie boi się krytyki.

Historia
Krehlan Arunsun urodził się w 1374 RD, kilka miesięcy po tym, jak jego ojciec Khelben poświęcił życie dla odbudowania Faer’tel’miir z czasów Miyeritaru w postaci Rhymanthiin, Miasta Nadziei. Wychowywała go matka, Laeral Silverhand Arunsun. Dzieciństwo spędził więc w Waterdeep, ale był równie częstym gościem w odtworzonym Mieście Nadziei. Jego przyjacielem od dzieciństwa jest bowiem Ashemmon z Rhymanthiin.
Krehlan zajmuje pozycję Blackstaffa (Czarnokija) od 1400 RD, Roku Utraconych Statków. Rok wcześniej bowiem jego poprzedniczka, Tsarra Chaadren zginęła podczas bitwy z wampirami-czarodziejami w pobliżu Miasta Wspaniałości. Razem z nią zginął jej dziedzic i większość Księżycowych Gwiazd. Ponieważ młody Arunsun nigdy nie należał do tej organizacji, miał wolne ręce i był oczywistym kandydatem na miejsce.

Krehlan: mężczyzna człowiek Ary 1/Czar 14, SW 15, średni humanoid, KW 1k8+1 plus 14k4+14, pw 47, Init +2, Szyb 9 m, KP 22 dotyk 17 nieprzygotowany 20; atak +9/+4 wręcz (czarny kij [drąg +2], 1k6+2/x2); SA chowaniec (sowa); Char ND, MRO Wytrw +5 Ref +6 Wola +13; S 11 Zr 14 Kon 12 Int 18 Rzt 14 Cha 14.
Umiejętności i atuty: Dyplomacja +26, Blefowanie +22, Wyczucie pobudek +22, Czarostwo +22, Wiedza (tajemna) +22, Koncentracja +19, Zbieranie informacji +8; Kosmopolityzm [PGtF], Błogosławieństwo Siedmiu Sióstr [PGtF], Uniki, Ruchliwość, Przenikanie czaru, Sugestywność [Pieśń i Cisza], Smykałka do czarów [PGtF]; Zapisanie zwoju, Wydłużenie czaru, Podniesienie czaru
Czary czarodzieja na dzień: 4/6/5/5/5/4/3/2, ST 15 + poziom czaru, poziom rzucającego 14.
Ekwipunek: karwasze pancerza +5, pierścień ochrony +4, amulet naturalnego pancerza +1; czarny kij (laska potęgi z rzuconym nań na stałe czarem czarny kij [FRCS])
Region: Waterdeep
Języki: wspólny, chondathski, elfi, illuskański, smoczy

Taktyka: Krehlan Arunsun jest potężnym czarodziejem, choć nie dorównuje mocą żadnemu z rodziców. Podobnie jak ojciec, woli rozmawiać niż walczyć. Jest jednak znacznie bardziej skory do działania niż Khelben.
Wskazówka: „Jestem Krehlan Arunsun, zwany Czarnokijem – syn Khelbena Arunsuna i Laeral Silverhand.”

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Eseje, Polski, RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s