Następne pokolenie – 1400 DR – cz. X


Bodvar Nihmedu
Wygląd i osobowość
Bodvar jest niezwykle wysoki i masywny, jak na półelfa. Gdyby nie migdałowe oczy i lekko zaostrzone uszy, możnaby go pomylić z ojcem. Kolor tęczówek odziedziczył po matce. Nosi się z elegancją, jaka przystoi potomkowi szlachetnego rodu Evereski.
Chłopaka cechuje ta sama prostota ducha i dobroduszność, co jego przodków z Vaasy. Jest lojalny wobec swoich towarzyszy – szczególnie Calaudry Księżycowy Śnieg, z którą się wychował. Kocha oboje rodziców, szczególnym uczuciem darzy jednak matkę, Keyę Nihmedu ze Kompanii Zimnorękich Evereski.
Jest świadom, że to jej męstwu zawdzięcza, że w ogóle przyszedł na świat. Ojciec z kolei nauczył go legend swojego kraju, w tym wielu opowieści o jego imienniku, Bodvarze. Na całe szczęście dług wobec Netherilczyków został spłacony, więc półelfowi nie grozi konflikt lojalności.
Mimo tego, że w jego żyłach płynie jedynie część elfiej krwi, Bodvar Nihmedu został zaakceptowany przez Piękny Lud z Evereski. Duży wpływ na to miał fakt, że N’Tel’Quess – a wśród nich jego ojciec – walczyli u boku Szarych Płaszczy z faerimmami.
Syn Keyi od dzieciństwa wyróżniał się z tłumu, toteż jego imię zna cała Evereska. Dla szlachetnie urodzonych elfów młody Nihmedu jest swego rodzaju kuriozum. Półelf czuje się jednak w elfim mieście jak w domu i nigdy nie wykazywał chęci odejścia. Podwójne dziedzictwo jest dla niego powodem do dumy, nie do cierpienia.

Historia
Bodvar Nihmedu, podobnie jak jego towarzyszka zabaw Calaudra Księżycowy Śnieg, przyszedł na świat pod koniec 1372 RD. Został poczęty podczas wojen z faerimmami. W innych okolicznościach zaistnienie dziecka mieszanej krwi mogłoby być przyczyną wygnania Vaasan z Evereski.
Na szczęście dla jeszcze nienarodzonego chłopca, tak się nie stało. Jego ojciec, Dexon z Vaasy, pozostał w Everesce za zgodą lorda Erlana Duirsara. Półelf otrzymał vaasańskie imię zgodnie z obietnicą, jaką jego matka złożyła podczas walk. Bardzo się obawiała jednak o jego przyjęcie przez innych Evereskan.
Ze strony matki Bodvar pochodzi bowiem ze szlachetnego rodu z Evereski, który wsławił się podczas oblężenia. Jego dziad, lord Aubric Nihmedu, poległ w jednym z pierwszych starć, odznaczył się jednak w walce. Jego babką jest Morgwais Czerwona z Wysokiego Lasu. Wuj Bodvara, Galaeron Nihmedu, stał się znany jako pierwszy adept cienia wśród Pięknego Ludu i ten, który sprowadził miasto Pomrok z powrotem do Faerunu. Matka chłopca wreszcie, Keya Nihmedu, była twórczynią Kompanii Zimnorękich – której powstanie było kluczowe dla przebiegu walk.
Głównie dzięki poparciu Galaerona i lorda Erlana Duirsara małego półelfa uznano za szlachcica i dziedzica domu Nihmedu. Jego dzieciństwo nie było usłane różami, ale upłynęło w spokojnej atmosferze. Ksenofobia Evereski na szczęście nie wpłynęła nań negatywnie.

Bodvar: półelf księżycowy mężczyzna Bbr 1/Wjk 10, SW 11, średni humanoid, KW 1k12+3 plus 10k10+30, pw 89, Init +2, Szyb 12 m; KP 17 dotyk 13 nieprzygotowany 15; atak +17/+12 wręcz (czarnomiecz, 1k10+10/18-20/x2); SA szał 1/dzień; SC cechy półelfa; Char ND, MRO Wytrw +12 Ref +5 Wola +5; S 16 Zr 14 Kon 16 Int 12 Rzt 10 Cha 10.
Umiejętności i atuty: Przetrwanie +13, Postępowanie ze zwierzętami +12, Zastraszanie +13, Dyplomacja +6; Dyscyplina [PGtF], Uniki, Ruchliwość, Tropienie; Biegłość w broni egzotycznej (miecz półtoraręczny), Zogniskowanie broni (miecz półtoraręczny), Specjalizacja w broni (miecz półtoraręczny), Poprawione trafienie krytyczne (miecz półtoraręczny), Potężny atak, Rozszczepienie
Ekwipunek: mithrilowa koszulka kolcza, czarnomiecz (miecz półtoraręczny +2), pierścień ochrony +1, płaszcz elfów, buty elfów, eliksir leczenia średnich ran, 5 eliksirów leczenia lekkich ran, 15 sz.
Region: Evereska
Języki: wspólny, elfi, chondathski, illuskański

Taktyka: Bodvar walczy dziedzicznym czarnomieczem, otrzymanym od ojca. Nie boi się walki wręcz. Jest silniejszy i odporniejszy, niż większość mieszkańców Evereski.
Wskazówka: „Witaj wędrowcze. Jestem Bodvar Nihmedu. Czy szukasz może mojego wuja?”

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Eseje, Polski, RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s