Następne pokolenie – 1400 DR – cz. XI


Shanali Entreri
Wygląd i osobowość
Shanali Entreri jest niebrzydką dziewczyną, której jasna cera i lekko wystające kości policzkowe wskazują na południowe pochodzenie. Przenikliwe jasnoniebieskie oczy odziedziczyła po matce, półelfce Calihye, podobnie jak proste ciemne włosy.
Shanali wychowała się w równie trudnych, a nawet jeszcze gorszych warunkach niż jej ojciec, Artemis Entreri. Jest więc nieprzejednana i pozbawiona zasad moralnych. Brak jej jakiegokolwiek kodeksu, działa, jak jej się podoba. Od dzieciństwa bardziej przypomina pod niektórymi względami drowa niż człowieka. Miała bowiem styczność z mrocznymi elfami.
Dziewczyna odróżnia się od swoich towarzyszy tym, że nie czci Lloth i nie cierpi pająków. Lubi rzadkie podróże na powierzchnię, najczęściej w towarzystwie matki i Kimmuriela Oblodra – szczególnie kiedy może spotkać ojca, który jest jej idolem.
Shanali ma sporo kontaktów, zarówno wśród Bregan D’aerthe, jak i w Calimporcie – szczególnie w gildii Basadoni, którą swego czasu prowadził jej ojciec.

Historia
Shanali Entreri urodziła się w Menzoberranzan w 1372 RD jako jedyne dziecko Artemisa Entreri i jego półelfiej kochanki Calihye. Imię otrzymała po swojej babce ze strony ojca. Jej matka została porwana i zwerbowana przez Bregan D’aerthe jeszcze podczas ciąży.
Ludzkie dziecko nie powinno czuć się w ciemnościach Podmroku jak w domu, tak się jednak stało w przypadku Shanali. Wyrosła nie znając innego świata poza Miastem Pająków, innych mrocznych elfów poza członkami bandy najemników Kimmuriela Oblodra, ani ludzi poza swą matką Calihye.
Kiedy Shanali dorosła, Bregan D’aerthe wysłali ją po raz pierwszy do Calimportu. Złodziejka odnalazła tam Dwahvel Tiggerwillies, starą – i chyba jedyną – przyjaciółkę ojca. Z jej pomocą zdołała dotrzeć do Artemisa Entreri. Oczarowana jego opowieściami i umiejętnościami, postanowiła pójść w jego ślady.

Shanali: kobieta człowiek Wjk 2/Łtr 7/Tac 1, SW 10, średni humanoid, KW 2k10+6 plus 7k6+21 plus 1k6+3, pw 64, Init +7, Szyb 9 m; atak +10/+5 wręcz (adamantytowy sztylet, 1k4+4/19-20/x2/3 m) i +10/+5 wręcz (adamantytowy sztylet, 1k4+3/19-20/x2/3 m), SA ukradkowy atak +4k6, uchylanie, nieświadomy unik (premia ze Zr do KP, nie może być flankowana), ukrywanie na widoku; Char CN, MRO Wytrw +8 Ref +10 Wola +4; S 14 Zr 16 Kon 16 Int 12 Rzt 10 Cha 10.
Umiejętności i atuty: Występy +7, Ukrywanie +16, Ciche poruszanie +16, Zastraszanie +15, Blefowanie +13, Dyplomacja +15, Zbieranie informacji +15; Znajomość ulicy [PGtF], Uniki, Ruchliwość, Zmysł walki, Poprawiona inicjatywa; Zogniskowanie broni (sztylet), Walka dwiema broniami
Ekwipunek: koszulka kolcza z mithrilu +2, adamantytowy sztylet x2, amulet naturalnego pancerza +1, pierścień ochrony +1, eliksir powiększenia (5. poziom), łuk krótki + strzały, 16 sz.
Region: Calimshan
Języki: wspólny, alzhedo, chondathski

Taktyka: Shanali walczy dwoma identycznymi sztyletami. Najchętniej atakuje z zaskoczenia, po czym znów się ukrywa. Jako tancerz cienia nie musi przy tym być w pobliżu jakiegoś cienia – a w Podmroku i tak jest pełno takowych.
Wskazówka: „Jestem Shanali, córka Calihye. Może słyszałeś o moim ojcu? Nazywa się Artemis Entreri…”

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Eseje, Polski, RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s