Następne pokolenie – 1400 DR – cz. XIII


Iliphar Dahast
Wygląd i osobowość
Chłopak wyglądał na złotego elfa, choć obraz ten burzyły jedynie niespotykane u tej rasy rude włosy. Gdyby się lepiej przyjrzeć, to jego uszy były zbyt słabo zaostrzone, a oczy zbyt mało migdałowe jak na elfa pełnej krwi. Ten fakt jednak był z reguły ukryty potężną iluzją albo zwykłym przebraniem. Nosił bogate szaty, jak przystało na szlachcica.
Mężczyzna udawał szlachetnie urodzonego elfa, choć tak naprawdę był jedynie półelfem. Niemal bez przerwy widziano go u boku Wysokiej Pani Sztuki, która nie kryła, że jest on jej synem. Jego wielkim niespełnionym marzeniem było pójść w jej ślady i zostać elfim wysokim magiem. Próbował się nawet poddać rytuałowi Akh’Faen’Tel‘Quess, ale nie poskutkował on jak tego by chciał Iliphar.
Młody Dahast był niezwykle przywiązany do rodziny, którą tworzyli nie tylko krewni jego matki, ale też jego żona, dzieci i wnuki. Dawno nie widział ojca, ale nigdy nie zapomniał o nim, ponieważ choćby z jego powodu jest półelfem. Miał do niego jednak stosunek obojętny i przywitałby go przyjaźnie, gdyby się kiedykolwiek spotkali.

Historia
Iliphar Dahast urodził się w –55 RD w Cormyrze, dwie dekady po pierwszym spotkaniu jego rodziców – Baerauble’a Etharr i Alei Dahast. Imię dostał na cześć ówczesnego laranlora Cormyru – Lorda Bereł Iliphara Nelnueve.
Syn Alei dorastał więc na dworze Iliphara, gdzie w oko szybko wpadła mu jedna z dalekich krewniaczek lorda, nie nosząca już szlacheckiego nazwiska. Wzięli ślub (w elfim rozumieniu tego słowa) około Roku Stojącego Kamienia, to jest 0 RD. Ledwie dekadę później na świat przyszło dwoje dzieci, syn i córka, noszących nazwisko Dahast. Baerauble był niezwykle dumny z wnuków i bardzo się do nich przywiązał.
W Roku Otwierających się Drzwi, czyli 26 RD, rodzina została rozdzielona: Iliphar z żoną i dziećmi podążył za matką do Cormanthoru, podczas gdy jego młodszy brat Baergast został z ojcem w nowopowstałym ludzkim królestwie.
Iliphar przeżył resztę swojego długiego – niemal jak u elfów – życia w Myth Drannor, poświęciwszy się studiom magicznym. Widział swoich licznych potomków i obserwował też, jak cienieje krew elfów w ich żyłach. Doczekał jeszcze wysłania swojej prapraprawnuczki Amedahasty na królewski dwór w Cormyrze, gdzie żył jeszcze jego ojciec, Baerauble zwany Sędziwym.

Iliphar: półelf słoneczny mężczyzna Czar 18, SW 18, średni humanoid (elf), KW 18k4, pw 36, Init +7, Szyb 9 m; KP 29 dotyk 24 nieprzygotowany 21; atak +9/+4 wręcz (drąg, 1k6-1/x2); SA chowaniec (szczur), SC cechy półelfa; Char PD, MRO Wytrw +10 Ref +11 Wola +14; S 8 Zr 16 Kon 10 Int 20 Rzt 12 Cha 14.
Umiejętności i atuty: Czarostwo +26, Koncentracja +21, Wiedza (tajemna) +26, Dyplomacja +16, Blefowanie +12, Wiedza (szlachta i władcy) +10, Przebieranie +8; Szczęście bohaterów [PGtF], Uniki, Ruchliwość, Unieruchomienie czaru, Wyciszenie czaru, Wydłużenie czaru, Poprawiona inicjatywa; Zapisanie zwoju, Maksymalizacja czaru, Podniesienie czaru, Wzmocnienie czaru, Przyspieszenie czaru
Czary czarodzieja na dzień: 4/6/5/5/5/5/4/3/3/2, ST 15 + poziom czaru, poziom rzucającego 18.
Ekwipunek: pierścień ochrony +5, amulet naturalnego pancerza +5, karwasze pancerza +5, płaszcz elfów odporności +1, buty elfów; drąg.
Region: Elfi Dwór
Języki: wspólny, elfi, chondathski, leśny, smoczy, gnomi

Taktyka: Iliphar niezwykle rzadko był zmuszony do walki na czary, a jeśli już, robił to z elegancją i finezją właściwą złotym elfom. Nie brał udziału w niepotrzebnych potyczkach. Uczył się taktyki związanej z magią w Akh’Faer, ale nie musiał często sięgać po tą wiedzę.
Wskazówka: „Jestem Iliphar Dahast, syn lady Alei. Pani Sztuki jest zajęta, ale ja mam chwilę czasu.”

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Eseje, Polski, RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s